مدلهای گوناگون کیک و طرز تهیه انواع کیک و شیرینی

طرز تهیه بستنی بادام زمینی

سه‌شنبه 28 خرداد‌ماه سال 1392 ساعت 06:44 ب.ظ
طرز تهیه بستنی بادام زمینی

کره ی بادام زمینی و شکلات یخ زده مزه ای استثنایی به این بستنی می دهد.

مدت آماده سازی: حدود 15 دقیقه + زمانی که برای خنک شدن لازم است.
مدت انجماد : 6 – 5 ساعت

 

مواد لازم: (برای 6 نفر)

کره ی بادام زمینی 60 گرم
شکلات شیری (سفید) 60 گرم
عسل (ترجیحا به رنگ روشن) 4 قاشق غذاخوری
آب پرتقال 4 قاشق غذاخوری
آب لیمو ترش 1 قاشق غذاخوری
خامه ی غلیظ 250 گرم (1 پیمانه)
شیره ی مربای پرتقال 2 قاشق چایخوری
خامه زده شده برای تزئین مقدار لازم
بادام زمینی نیم کوب برای تزئین مقدار لازم

طرزتهیه:

1 -کره ی بادام زمینی را در ظرف نسوز متوسطی که بتوان آن را روی قابلمه ای جا داد و یا در کاسه ای که بتوان آن را در مایکروویو قرار داد، بریزید. شکلات را تکه تکه کرده و به همراه عسل و آب پرتقال داخل کاسه بریزید.

2 -ظرف نسوز را داخل قابلمه ای که آب آن در حال جوشیدن است و یا روی بخار سماور قرار دهید. مواد را دایما و تا زمانی که به صورت سس نرم و یکدستی در بیاید هم بزنید. همچنین می توانید همه ی مواد را با هم مخلوط کرده، مدت 90 – 60 ثانیه در مایکروویو روی درجه 100 درصد قرار دهید. سپس مایه را بیرون آورده، کمی هم بزنید تا نرم و یکدست شود.

3 -مایه ی فوق را کناری گذاشته تا خنک شود. اما هرچند مدت یکبار آن را هم بزنید تا یخ نزند. سپس آب ایمو را به آن اضافه نمایید.

4 -در کاسه ی جداگانه ای خامه را آنقدر بزنید تا سفت شود. 1 قاشق غذاخوری از خامه ی زده شده را به مخلوط بادام زمینی اضافه نمایید تا نرم و رقیق شود. سپس باقیمانده ی خامه را با هم مخلوط کنید.

5 -اگر از دستگاه بستنی ساز استفاده می کنید، در این مرحله مایه را در دستگاه بریزید. در غیر این صورت فریزر را روی سردترین درجه ی آن بگذارید. مایه ی بستنی را در ظرف پلاستیکی با گنجایش 600 میلی لیتر (½ 2 پیمانه) بریزید.

6 -ظرف را مدت 6 – 5 ساعت در فریزر قرار دهید. این بستنی نیازی به این که در طول زمان انجماد زده شود ندارد. درجه فریزر را پس از مدت مقرر به حالت اول برگردانید.

7 -قبل از مصرف بستنی را در ظرف قالب بزنید و با خامه زده شده و بادام زمینی کوبیده شده تزیین نمایید.


نکته:

بادام زمینی باعث ایجاد حساسیتهای شدیدی در بعضی افراد می شود. پس بهتر است وجود بادام زمینی در بستنی را به میهمانان خود اطلاع دهید.


حداکثر ارزش غذایی هر وعده:

کالری: 330 واحد
پروتیین: 5 گرم
چربی: 26 گرم
هیدرات کربن: 22 گرم

منبع:کافه آیدا